29 березня 2013 р.
    У І кварталі 2013 року фахівцями сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій ДП "Черкасистандартметрологія" атестовано 41 вимірювальну лабораторію, в тому числі взято участь у атестації 16 лабораторій.
    Проведено роботи з первинної атестації в державній метрологічній системі 3 лабораторій:
    - вимірювальна лабораторія ТОВ "Цетршляхбуд",
    - лабораторія діагностики дорожньо-транспортних засобі ТОВ "Автотранслогістика",
    - станція діагностики дорожньо-транспорних засобів ТОВ "Турбоплюс".
    Згідно з графіком перевірок умов проведення метрологічних робіт вимірювальними лабораторіями у 2013 році, затвердженим керівником органу з атестації ДП "Черкасистандартметрологія", фахівцями сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій в І кварталі 2013 року проведено перевірки атестованих 17 лабораторій.
    За результатами перевірок встановлено, що за час, який минув з моменту атестації лабораторій, відбулися зміни в нормативних документах, в тому числі на методики виконання вимірювань в галузі атестації лабораторій.
    Також, протягом І кварталу 2013 р. надавалась консультативно-методична допомога в підготовці до атестації лабораторій.
    За додатковою інформацією щодо виконання робіт з атестації вимірювальних лабораторій звертатись до сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій ДП "Черкасистандартметрологія" за тел.: (0472) -45-72-76.
28 лютого 2013 р.
Інформація для суб’єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов’язану з виробництвом, ремонтом, продажем та прокатом засобів вимірювальної техніки...
31 січня 2013 р.
    В 2012 році фахівцями сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій ДП "Черкасистандартметрологія" атестовано 201 вимірювальну лабораторію, в тому числі прийнято участь в атестації 70 лабораторій.
    Проведено роботи з первинної атестації в державній метрологічній системі 4 лабораторій:
    - заводська лабораторія ПАТ “Черкаський асфальтобетоний завод”,
    - відділ контролю якості ТОВ “ФЕСУКР”,
    - виробничо-технологічна лабораторія ТОВ “Інвестджерело”,
    - вимірювальна лабораторія ПП “Жовтень 2000”.
    Згідно з графіком перевірок умов проведення метрологічних робіт вимірювальними лабораторіями у 2012 році, затвердженим керівником органу з атестації ДП "Черкасистандартметрологія", фахівцями сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій проведено перевірки атестованих 182 лабораторій.
    За результатами перевірок встановлено, що за час, який минув з моменту атестації лабораторій, відбулися зміни в частині зміни нормативних документів, в тому числі на методики виконання вимірювань в галузі атестації лабораторій.
    Також протягом 2012 р. надавалась консультативно-методична допомога в підготовці до атестації лабораторій 23 підприємствам.
    За додатковою інформацією щодо виконання робіт з атестації вимірювальних лабораторій звертатись до сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій ДП "Черкасистандартметрологія" за тел.: (0472) -45-72-76.
26 грудня 2012 р.
    3 грудня 2012 року ДП "Черкасистандартметрологія" та Черкаська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини провели семінар-нараду з питань метрологічного забезпечення лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи та лабораторій ветеринарної медицини.
    У семінарі взяли участь представники районних державних лабораторій ветеринарної медицини Черкаської області та представники лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках міст Черкаси, Сміла, Умань, Ватутіне.
    На семінарі розглянуто вимоги законодавства і нормативних документів по забезпеченню і контролю якості та безпечності продуктів харчування та продовольчої сировини, розгляду законопроекти по стандартизації та метрології.
    У ході семінару обговорено проблемні питання пов'язані з оцінкою відповідності харчових продуктів та продовольчої сировини, лабораторними випробуваннями харчової продукції та повіркою засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації.
    Розглянуті питання атестації лабораторій у державній метрологічній системі, що здійснюється згідно з "Правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі", які затверджені наказом Держспоживстандарту України 29.03.2005 № 71, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 13.04.2005 р. за № 392/10672. При цьому особливу увагу приділено дотриманню критеріїв атестації, а саме: вимогам до приміщень; паспортизації та атестації робочих місць; актуалізації методик виконання вимірювань; забезпеченню засобами вимірювальної техніки і випробувальним обладнанням, необхідними для проведення вимірювань; їх повіркою та атестацією; використанням засобів градуювання та контролю працездатності засобів вимірювальної техніки, які застосовуються при вимірюваннях; наявності системи контролю за оновленням переліків засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці.
19 листопада 2012 р.
Інформація для підприємств, що здійснюють контроль природного газу

    Звертаємо увагу підприємств на те, що з 31.10.2012 р. введена в дію методика виконання вимірювань МВУ 045/05-2012 “Метрологія. Природний газ. Методика виконання вимірювань компонентного складу із застосуванням хроматографів типу НР/АС 6890 та обчислення густини, теплоти згорання, числа Воббе”.
    Методика виконання вимірювань МВУ 045/05-2012 внесена в реєстр методик виконання вимірювань, який веде ДП “Укрметртестстандарт”.

25 жовтня 2012 р.
Про результати роботи сектору по напрямку атестації лабораторій за 9 місяців 2012 року

    За 9 місяців 2012 року сектором державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій атестовано 119 вимірювальних лабораторій. 14 лабораторій пройшли первинну атестацію, в тому числі: ТОВ “Фабрика агрохімікатів”, ПрАТ “Боровицьке”, ТОВ “Інвестджерело”, ТОВ “Кононівський елеватор” Будищанська дільниця, ТОВ “ФЕС УКР”, ПАТ “Черкаський асфальтобетонний завод”.
    Фахівці підрозділу взяли участь у атестації 52 вимірювальних лабораторій, у тому числі: 5 державних лабораторій ветеринарної медицини та ветеринарно-санітарної експертизи; 39 лабораторій закладів охорони здоров’я і санітарно-епідеміологічних станцій.

26 вересня 2012 р.
Інформація для керівників лабораторій, що атестуються на проведення вимірювань у сфері та поза сферою поширення державного метрологічного нагляду...
23 серпня 2012 р.
Для суб’єктів господарської діяльності, які ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України...
20 липня 2012 р.
Інформація про перевірки ринків у І півріччі 2012 року
27 червня 2012 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" за І півріччя 2012 р...
31 травня 2012 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" в січні – травні 2012 р...
28 квітня 2012 р.
Інформація щодо Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу...
30 березня 2012 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" в І кварталі 2012 рік...
29 лютого 2012 р.
Про результати роботи сектору по напрямку атестації лабораторій за 2011 рік...
20 січня 2012 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" за 2011 рік
28 грудня 2011 р.
Результати перевірки стану засобів вимірювальної техніки на ринках Черкаської області
10 листопада 2011 р.
План перевірок з ДМН на IV квартал 2011 р.
11 жовтня 2011 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" за 9 місяців 2011 р.
26 серпня 2011 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"
за вісім місяців 2011 р.ДП "Черкасистадартметрологія" протягом січня – серпня 2011 р. проведені перевірки державного метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань на 36 підприємствах і організаціях Черкаської області, під час яких виявлені порушення метрологічних норм і правил у 33 суб’єктів господарювання , що становить 94,3 %.
При проведенні перевірок обревізовано 2160 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі “ЗВТ”), з яких 245 од. (11,3 %) непридатні до використання (не повірені).
Інспекційній повірці піддано 249 од. ЗВТ, з них не придатні до використання 13 од. ЗВТ (5,2 %).
Перевірки проводились у таких сферах поширення державного метрологічного нагляду:
- забезпечення охорони здоров’я;
- забезпечення захисту життя та здоров’я громадян;
- контроль якості та безпеки продуктів харчування
- торговельно-комерційні операції;
- облік води;
- облік електричної енергії.
Найбільш характерні приклади порушень метрологічних норм і правил та їх основні причини виявлені при проведенні перевірок:
– у сфері забезпечення охорони здоров’я: використання не повірених ЗВТ, неповнота переліку засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці;
– у сфері торговельно-комерційних операцій: використання не повірених ЗВТ, а саме ваг циферблатних у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності;
– у сфері обліку води: підприємства, що перевірялись, здійснювали розрахунки за поставлену воду за показами не повірених лічильників води, які є власністю як юридичних осіб, так і фізичних осіб.
За результатами державного метрологічного нагляду ДП "Черкасистандартметрологія" вжиті такі заходи:
- виданні приписи щодо заборони застосування ЗВТ в кількості – 24
- виданні приписи щодо усунення порушень чинного законодавства в галузі метрології, стандартів, метрологічних норм і правил в кількості – 34
- складено протоколів про адмінвідповідальність – 32
- притягнуто до адмінвідповідальності 32 посадові особи.
22 липня 2011 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" за перше півріччя 2011 р.
30 червня 2011 р.
Інформація для суб’єктів господарювання, уповноважених на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду.
26 травня 2011 р.
Результати державного метрологічного нагляду проведеного Державним підприємством "Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" в січні – травні 2011 р.
18 квітня 2010 р.
Інформація про результати роботи сектору по напрямку атестації лабораторій за 1 кв. 2011 року

    За 1 кв. 2011 року сектором державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій атестовано 46 вимірювальних лабораторій, з них 5 лабораторій пройшли первинну атестацію. Фахівці підрозділу приймали участь в атестації 29 вимірювальних лабораторій, у тому числі: 12 державних лабораторій ветеринарної медицини та ветеринарно-санітарної експертизи; 12 клініко-діагностичних лабораторій закладів охорони здоров’я.

28 лютого 2011 р.
Для суб’єктів господарської діяльності, які ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України
24 січня 2011 р.
Інформація для підприємств, які виконують роботи у сфері поширення державного метрологічного нагляду
30 листопада 2010 р.
Інформація для керівників лабораторій, що атестуються на проведення вимірювань у сфері та поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.
13 жовтня 2010 р.
Інформація для керівників підприємств та лабораторій, які здійснюють заготівлю молока коров’ячого

    З 01.01.2010 р. надано чинності ДСТУ 7057:2009 “Молоко коров’яче сире. Визначення густини, масової частки жиру, білка, сухої речовини та лактози ультразвуковим методом”.
    Цей стандарт установлює ультразвуковий метод визначення густини та масової частки жиру, білка, сухої речовини та лактози у сирому коров’ячему молоці.
    Метод визначення поширюється на молоко, в якому масова частка жиру становить від 1 % до 7 %, білка – від 0,15 % до 7,00 %, лактози – від 0,01 % до 5,5 %, сухої речовини – від 3 % до 40 %, густини – від 1000 кг/м3 до 1040 кг/м3.
    Враховуючи, що зазначений метод не є арбітражним, у разі незгоди сторін господарських угод щодо визначених значень густини та масової частки жиру, білка, сухої речовини та лактози у сирому коров’ячему молоці використовують контрольні методи визначення.
    Методика відбирання, готування дослідних проб та проведення вимірювань і опрацювання результатів викладена в ДСТУ 7057:2009.
    Похибку вимірювання густини, масової частки жиру, білка, сухої речовини та лактози в молоці визначають похибкою відповідного параметра згідно зі свідоцтвом про метрологічну атестацію ультразвукового аналізатора.

26 серпня 2010 р.
Повідомлення для керівників лабораторій, що здійснюють контроль якості будівельних матеріалов

    З 01.08.2010 відбулися зміни в частині дії нормативної документації, в тому числі методик виконання вимірювань показників якості цементів (втратили чинність ГОСТ 310.1-76, ГОСТ 310.2-76, ГОСТ 310.3-76, ГОСТ 310.4-81, ГОСТ 310.6-85), які вказані в галузі атестації лабораторій, що здійснюють контроль якості будівельних матеріалів.
    З цієї причини, лабораторіям для отримання права проведення вимірювань за чинними методиками виконання вимірювань необхідно подати заявку до органу з атестації на позачергову атестацію згідно з "Правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі", затвердженими наказом Держспоживстандарту України 29.03.05 № 71, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 13.04.05 р. за № 392/10672. До заявки додаються проект змін до галузі атестації і зміни до документів, що подаються на первинну атестацію.
    Детальна інформацію за т. 45-72-76.

21 червня 2010 р.
Інформація для керівників лабораторій, що здійснюють контроль якості хлібобулочних та кондитерських виробів 

З 01.01.2010 р. відбулися зміни в частині дії нормативної документації, в тому числі методик виконання вимірювань, які вказані в галузі атестації лабораторій, що здійснюють контроль якості хлібобулочних та кондитерських виробів. 
Атестація лабораторій у державній метрологічній системі здійснюється згідно з "Правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі", що затверджені наказом Держспоживстандарту України 29.03.2005 № 71, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 13.04.2005 р. за 
№ 392/10672.
Лабораторіям для отримання права проводити вимірювання по чинним методикам виконання вимірювань необхідно подати заявку до органу з атестації на позачергову атестацію згідно "Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі". До заявки повинні додаватися проект змін до галузі атестації і зміни до документів, що подаються на первинну атестацію.
В 2 кварталі 2010 р. лабораторії ВАТ “Черкасихліб”, ТОВ “Світ ласощів” провели роботи по розширенню галузі атестації. 
17 травня 2010 р.
Розширення галузі атестації вимірювальними лабораторіями
    Згідно з графіком перевірок умов проведення метрологічних робіт вимірювальними лабораторіями у I – IV кварталах 2010 року, затвердженим керівником органу з атестації – ДП "Черкасистандартметрологія”, фахівцями сектору державного метрологічного нагляду, контролю та атестації лабораторій проводяться перевірки атестованих лабораторій.
    За результатами перевірок встановлено, що за час з моменту атестації, в лабораторіях ПП “Люмо”, ПП “Агроспецпроект”, Черкаської філії СТОВ ім. Шевченка, ТОВ “Фінвал-2006”, ЗАТ “Фрау Марта” відбулися зміни в частині дії нормативної документації, в тому числі методик виконання вимірювань, які вказані в галузі атестації лабораторій.
    Фахівцями сектору проведені роботи по розширенню галузі атестації вищезазначених лабораторій відповідно до поданих заявок і наданих комплектів документів.
20 квітня 2010 р.
Інформація про результати державного метрологічного 
нагляду за I квартал 2010 року

За I квартал 2010 року державний метрологічний нагляд проведено у 12 суб'єктів господарювання. Виявлені порушення у 8 суб'єктів господарювання (66,7 %). Обревізовано 820 засобів вимірювальної техніки, з них 89 засобів вимірювальної техніки (10,9 %) визнано непридатними до використання. За результатами державного метрологічного нагляду вжиті наступні заходи: видано 7 приписів на вилучення засобів вимірювальної техніки; 10 приписів на усунення порушень; заборонено проведення вимірювань 3 суб'єктам господарювання. До адміністративної відповідальності притягнуто 8 фахівців. Сума застосованих штрафів – 1802 грн. 
16 березня 2009 р.
В 2009 році органом з атестації ДП "Черкасистандартметрологія" було організовано та здійснено первинну атестацію лабораторій на право проводити вимірювання на наступних підприємствах області...
15 лютого 2009 р.

Інформація про результати державного метрологічного

нагляду за 2009 рік

 За 12 місяців 2009 року державний метрологічний нагляд проведено у 50 суб'єктів господарювання. Виявлені порушення у 43 суб'єктів господарювання (86,0 %). Обревізовано 87214 засобів вимірювальної техніки, з них 34467 засобів вимірювальної техніки (39,5 %) визнано непридатними до використання. За результатами державного метрологічного нагляду вжиті наступні заходи: видано 31 припис на вилучення засобів вимірювальної техніки; 50 приписів на усунення порушень; заборонено реалізацію 1 партії фасованого товару, заборонено проведення вимірювань 4 суб'єктам господарювання. До адміністративної відповідальності притягнуто 20 фахівців. Заборонено випуск з ремонту неповірених засобів вимірювальної техніки 3 суб'єктам господарювання.  

15 січня 2009 р.
Інформація щодо проведених в 2009 р. державних приймальних випробувань
07 грудня 2009 р.
Інформація про результати державного метрологічного нагляду за 9 місяців 2009 року
16 листопада 2009 р.

Інформація щодо уповноваження

на проведення державних приймальних випробувань

 ДП "Черкасистандартметрологія" уповноважене  на проведення державних приймальних випробувань засобів вимірювальної техніки електричних величин - Свідоцтво про уповноваження від 02.11.2009 р. № ДП 010-2009, галузь уповноваження:  

Амперметри  змінного струму аналогові

від 0,1 до 50 А

 

Клас точності  0,5; 1; 1,5; 2; 2,5  згідно з ГОСТ 8711

Амперметри  постійного  струму аналогові

від 25×10-6 до 30 А

 

Клас точності  0,5; 1; 1,5; 2; 2,5  згідно з

ГОСТ 8711

Вольтметри  змінного струму  аналогові

від 0,5 до 600 В

 

Клас точності  0,5; 1; 1,5; 2; 2,5 згідно з

ГОСТ 8711

Вольтметри  постійного струму  аналогові

від 15×10-2 до 600 В

 

Клас точності  0,5; 1; 1,5; 2; 2,5 згідно з

ГОСТ 8711

Засоби вимірювальної техніки електричного опору

від 1×10-7 до 1×1011 Ом

Клас точності 1,5; 2,5; 4,0; 15 згідно з

ГОСТ 23706,

ГОСТ 30012.1-93;

 

28 вересня 2009 р.
Інформація щодо проведених в 2009 р. державних приймальних випробувань...
13 липня 2009 р.
Інформація щодо участі вимірювальних лабораторій в МПР...
05 червня 2009 р.
Інформація для керівників лабораторій, що здійснюють контроль якості продуктів перероблення фруктів та овочів, консервів м'ясних та м'ясорослинних...
29 травня 2009 р.
Інформація для суб'єктів підприємницької діяльності, про вимоги до уповноваження на право проводити технічний огляд транспортних засобів...
03 березня 2009 р.
Чотири лабораторії підприємств борошномельної та хлібопекарської галузей та одна лабораторія підприємства виробника цукру Черкаської області прийняли участь у Програмах МПР...
28 січня 2009 р.
Інформація для суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють свою діяльність на ринку нафтопродуктів.
20 січня 2009 р.
В 2008 році органом з атестації ДП "Черкасистандартметрологія" було організовано та здійснено первинну атестацію лабораторій на право проводити вимірювання на наступних підприємствах області:...
22 грудня 2008 р.
Інформація для суб'єктів підприємницької діяльності, які претендують на уповноваження на проведення перевірки технічного стану транспортних засобів під час державного технічного огляду...
14 листопада 2008 р.
Фахівців підприємств, діяльність яких пов'язана з виробництвом, ремонтом, повіркою та калібруванням засобів вимірювальної техніки, запрошуємо взяти участь у VII міжнародному промисловому форумі - 2008.
Форум відбудеться 25.11-28.11.2008 р. на базі Міжнародного виставочного центру (м. Київ, Броварський проспект, 15).
В рамках форуму проводиться спеціалізована виставка "Зразки, стандарти, еталони, прилади".
Організатори: Міністерство промислової політики України ТОВ "Між-народний виставочний центр" Українська Національна Компанія "Укрверстатоінструмент".
25 вересня 2008 р.
Вимоги нормативно-правових актів України щодо діяльності, яка пов'язана з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки

Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" стаття 11, пункт 5 "Підприємства, організації та фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки, повинні письмово повідомити відповідні територіальні органи про свою діяльність...". Проведення обліку регламентовано "Порядком обліку підприємств, організації та фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки", що затверджені наказом Держспоживстандарту України 09.12.2004 року № 272, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 24.12.2004 р. за № 1643/10242. Порядок регламентує процедуру обліку. Облік здійснюється територіальними органами за місцезнаходженням суб'єктів підприємницької діяльності на підставі письмових повідомлень, які суб'єкти підприємницької діяльності повинні надавати територіальним органам. Територіальні органи здійснюють облік безкоштовно. Попереджаємо, що посадові особи суб'єктів підприємницької діяльності за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення териториальних органів про свою діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки, несуть адміністративну відповідальність відповідно до статті 171 "Кодексу України про адміністративні правопорушення". Інформацію можна отримати в ДП "Черкасистандартметрологія" кімната 503, телефон для довідок 45-72-76.
16 липня 2008 р.
Вимоги нормативно-правових актів України щодо атестації лабораторій

Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" стаття 10, пункт 2 "Вимірювальні лабораторії можуть виконувати вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду за умови їх атестації на проведення цих вимірювань".
Згідно статті 1 "Основні терміни та їх визначення" у цьому Законі термін "вимірювальна лабораторія" вживається в такому значенні: "підприємство, установа, організація чи окремий підрозділ, що здійснює вимірювання фізичних величин, визначення хімічного складу, фізико-механічних та інших властивостей і показників речовин, матеріалів і продукції, за винятком вимірювань, пов'язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів, послуг, з документальним оформленням їх результатів."
Атестація лабораторій у державній метрологічній системі здійснюється згідно "Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі", що затверджені наказом Держспоживстандарту України 29.03.2005 № 71, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 13.04.2005 р. за 
№ 392/10672.
Попереджаємо, що проведення вимірювань неатестованими лабораторіями, тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій від трьох до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (стаття 171-1 "Кодексу України про адміністративні правопорушення"). 
12 травня 2008 р.
Перевірка додержання умов проведення метрологічних робіт вимірювальними лабораторіями..
18 березня 2008 р.
МПР "Цукор. Фізико-хімічні показники"..
12 березня 2008 р.
Вісім лабораторій підприємств борошномельної та хлібопекарської галузей Черкаської області, лабораторія Уманського відділу ДП "Черкасистандартметрологія" та Центр випробувань харчової продукції та продовольчої сировини ДП "Черкасистандартметрологія" прийняли участь у п'ятому раунді Програми МПР "Борошно...
18 січня 2008 р.
Діяльність ДП "Черкасистандартметрологія” в галузі метрології за 12 місяців 2007 року
26 грудня 2007 р.
На виконання листа Держспоживстандарту України від 12.09.2007 р. №8018-1-7/19 щодо виконання „Стратегічного плану трансформації системи технічного регулювання та захисту прав споживачів відповідно до вимог Світової торгівлі та ЄС на 2007-2010 роки” та плану заходів Держспоживстандарту України на 4 квартал поточного року, спеціалісти сектору державного метрологічного нагляду та атестації лабораторій ДП „Черкасистандартметрологія” за період з 03 по 07 грудня 2007 року прийняли участь у проведенні атестації клініко-діагностичних лабораторій Канівської ЦРЛ, Жашківської ЦРЛ, обласного наркологічного диспансеру і промислово-санітарної та бактеріологічної лабораторій СЕС СМСЧ-14 м. Сміла згідно наказу МОЗ України від 13.11.2007 р. № 5.
27 листопада 2007 р.
В вересні – жовтні 2007 року фахівцями сектору державного метрологічного контролю та атестації лабораторій ДП "Черкасистандартметрологія" проведено роботи з атестації 16 вимірювальних лабораторій Централізованого відділу технічного контролю ВАТ "Азот", які працюють у сфері контролю стану навколишнього природного середовища та контролю якості продукції (мінеральних добрив, вуглекислоти зрідженої, кислоти азотної, карбаміду, та ін.)
23 жовтня 2007 р.
Наказ Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політикивід 27 липня 2007 року N 166 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України Про затвердження Порядку атестації аудиторів з метрології 28 вересня 2007 р. за N 1125/14392
28 вересня 2007 р.
В ДП „Черкасистандартметрологія” 26 вересня 2007 року відбувся регіональний семінар на тему „Сучасний стан, проблеми, основні напрямки метрологічної діяльності”...
17 вересня 2007 р.
ОГОЛОШЕННЯ
26 вересня 2007 року о 10.00
в приміщенні Державного підприємства "Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації" (за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 278) відбудеться семінар:
"Сучасний стан, проблеми, основні напрямки метрологічної діяльності"
Запрошуються для участі метрологи підприємств та організацій
11 вересня 2007 р.
Стан засобів вимірювальної техніки, виробничих та сировинних лабораторій на цукрових заводах Черкаської області

Посуд мірний лабораторний, який занесений до державного реєстру засобів вимірювальної техніки (за станом на 01.01.2007)
27 серпня 2007 р.
ДП “Черкасистандартметрологія” продовжує проведення атестації клініко-діагностичних лабораторій закладів охорони здоров’я в Черкаській області...

Перелік вимірювальних лабораторій ( ХПП) на 04.07.2007 р.

Cтан готовності ваговимірювальної техніки і виробничих лабораторій хлібоприймальних пунктів Черкаської області до прийому і переробки урожаю 2007року...
20 травня Всесвітній день метрології...

В ДП "Харківстандартметрологія" створено вихідний еталон швидкості потоку повітря «Аеродинамічна труба».

    Еталон забезпечує відтворення розміру одиниці швидкості потоку повітря та передачу її іншим еталонам та робочим ЗВТ.
    До складу еталону «Аеродинамічна труба» входять:
    - трубка напірна ТН-0,45 відносна похибка визначення коефіцієнту 1 % в діапазоні вимірювань від 4 до 50 м/с;
    - анемометр testo 405-V1 границі абсолютної допустимої похибки за умови урахування поправок ± (0,04 + 0,02•v) від 0,1 до 1 ,99 м/с, ± (0,06 + 0,02•v) від 2 до 4 м/с;
    - допоміжні засоби вимірювальної техніки та обладнання.
    Метрологічні та технічні характеристики еталона:
    - діапазон значень швидкості потоку повітря, в якому відтворюється одиниця від 0,2 до 40 м/с;
    - абсолютна похибка відтворювання ±(0,05 + 0,02•v) м/с.
    На еталоні виконуються роботи з метрологічної атестації, повірки та калібрування крильчатих, чашкових, термо анемометрів, а також приймачів повного та статичного тиску конструкцій ПИТО-ПРАНДТЛЯ, НИИОГАЗ, ГИНЦВЕТМЕТ.
    ДП "Харківстандартметрологія" висловлює готовність до співробітництва з Вашою організацією та замовниками, зацікавленими у виконанні зазначених метрологічних робіт.
    Додаткову інформацію можна отримати за телефонами (057) 7192036, 7192037, 7143864.


Порядок надання заявки на атестацію вимірювальної лабораторії

Відповідно до статей 21-25, 28, 37 і 38 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” вимоги щодо організації та порядку здійснення атестації лабораторій у державній метрологіч-ній системі відображені в “Правилах уповноваження та атестації у державній метрологічній системі”, затверджених Наказом Держспоживстандарту України 29.03.2005 № 71. Втратив чинність наказ Держспоживстандарту України від 04.12.2000 р. № 687 “Про затвердження Правил акредитації на право проведення метрологічних робіт (ПМУ 18-2000)”.
Запроваджуються три види атестації – первинна, періодична та позачергова.
Первинній атестації підлягають заявники, що не були раніше атестовані.
Періодичній атестації підлягають атестовані організації у разі закінчення терміну чинності свідоцтва про атестацію.
Позачерговій атестації підлягають атестовані організації, якщо вони претендують на розширення галузі атестації.
Заявки на проведення первинної атестації подаються в приймальну ДП “Черкасистандартметрологія” з комплектом документів, а на проведення періодичної атестації – не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну дії свідоцтва про атестацію.
У разі проведення первинної або періодичної атестації до заявки повинні додаватися такі документи:
– положення про лабораторію, яке буде проводити вимірювання;
– паспорт лабораторії;
– настанова з якості;
– проект галузі атестації заявника.
Вимоги щодо структури і змісту документів, які додаються до
заявки наведені в додатку 2 “Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі”, затверджених Наказом Держ-споживстандарту України 29.03.2005 № 71. У разі проведення позачергової атестації до заявки повинні додаватися проект змін до галузі атестації і документи, що подаються на первинну атестацію або відповідні зміни до цих документів.
21.03.2007 р. 

ДП "Черкасистандартметрологія" - регіональний співкоординатор міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР).

    За пропозицією ДП "Укрметртестстандарт" - координат-тора міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР), ДП "Черкасистандартметрологія" взяло на себе функції регіонального співкоординатора щодо забезпечення участі вимірювальних лабораторій борошномельних та хлібопекарських підприємств Черкаського регіону в участі 4 раунду МПР, які відбулись в жовтні – грудні 2006 року за показниками якості борошна у відповідності до програми "Борошно. Фізико-хімічні показники", що проводились згідно "Інструкції про порядок перевірки точності результатів вимірювань" (ПМУ-15). Лабораторіям-учасницям даного раунду МПР було запропоновано виміряти наступні фізико-хімічні показники атестованого зразка борошна пшеничного вищого гатунку: 
    а) масова частка вологи;
    б) масова частка золи;
    в) білість;
    г) крупність помелу;
    д) кількість та якість клейковини сирої;
    е) число падіння.
    В 4-му раунді прийняли участь вимірювальні лабораторії таких підприємств області:
· ЗАТ "Златодар", м. Золотоноша;
· ВАТ "Черкасихліб", м. Черкаси;
· Черкаська обласна хлібна інспекція, м. Черкаси ;
· ДП "Черкасистандартметрологія" – випробувальний центр харчової продукції та продовольчої сировини.
За результатами МПР кожний учасник отримав довідку про участь в 4 раунді програми "Борошно. Фізико-хімічні показники", в якій вказано конкретні результати для даної лабораторії. 


21.03.2007 р.

ДП "Черкасистандартметрологія" - регіональний співкоординатор міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР).

    За пропозицією ДП "Укрметртестстандарт" - координатора міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР) , ДП "Черкасистандартметрологія" взяло на себе функції регіонального спів координатора щодо забезпечення участі вимірювальних лабораторій борошномельних та хлібопекарських підприємств Черкаського регіону в участі 4 раунду МПР, які відбулись в жовтні - листопаді 2006 року за показниками якості борошна у відповідності до програми "Борошно. Фізико-хімічні показники", що проводились згідно "Інструкції про порядок перевірки точності результатів вимірювань" (ПМУ-15).
    В 4-му раунді прийняли участь вимірювальні лабораторії таких підприємств області:
        · ЗАТ "Златодар", м. Золотоноша;
        · ВАТ "Черкасихліб", м. Черкаси;
        · Черкаська обласна хлібна інспекція, м. Черкаси;
        · ДП "Черкасистандартметрологія" - випробувальний центр харчової продукції та продовольчої сировини.
    Підсумки результатів МПР ДП "Укрметртестстандарт" будуть проведені в грудні 2006 року та надані підприємствам - учасникам для оцінки діяльності вимірювальних лабораторій та прийняття відповідних заходів.

Участь в V Міжнародному промисловому форумі - 2006

З 28.11.2006 р. по 01.12.2006 ДП "Черкасистандартметрологія" прийняло участь в роботі спеціалізованої виставки "Зразки, стандарти, еталони, прилади" в рамках V Міжнародного промислового форуму -2006.
Наряду з цим у виставці прийняли участь підприємства Черкаської області : ДП "Орізон - універсал" та ВАТ "Уманський завод "Мегометр", які презентували нові розробки приладів та серійну продукцію.
Учасники Форуму отримали дипломи та ювілейні відзнаки.

Обрано нового Президента СООМЕТ
У м. Брауншвайзі (Німеччина) у Федеральному фізико-технічному інституті (РТВ) 4 – 6 вересня 2006 року відбулося 16-те засідання Комітету регіональної метрологічної організації – Євро-Азійського співробітництва державних метрологічних установ (СООМЕТ). 
У роботі засідання взяли участь представники 12 країн з 15 країн-членів СООМЕТ: Білорусі, Болгарії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Молдови, Німеччини, Росії, Словаччини, Узбекистану та України.
На 16-му засіданні було обрано нового Президента СООМЕТ - Горислава Сидоренка, генерального директора ННЦ «Інститут метрології». Обраний Президент, згідно з Меморандумом про співпрацю СООМЕТ, розпочне виконання своїх обов'язків після 17-го засідання Комітету, яке відбудеться 23 - 25 квітня 2007 року в м. Мінську (Білорусь).
ОГОЛОШЕННЯ
26 вересня 2006 року о 10.00
в приміщенні Державного підприємства "Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації" (за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 278) відбудеться семінар:
"Точність результатів вимірювань у вимірювальних лабораторіях"
(Проведення другого раунду МПР за програмою "Спирт. Горілки. Фізико-хімічні показники.)
Запрошуються для участі провідні спеціалісти вимірювальних лабораторій підприємств і організацій

ОГОЛОШЕННЯ
Узгодження переліків засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що перебувають в експлуатації та підлягають повірці на 2007 рік
ДП "Черкасистандартметрологія"
починає з 1 вересня по 1 грудня поточного року
Переліки складаються у 2-х примірниках по видах вимірювань і подаються у кімнату №503. Дні приймання переліків на погодження, а також надання консультацій з питань їх складання - вівторок, середа, четвер.
Довідки за телефоном 45-72-76

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ. НАКАЗ від 29.05.2006 №151 Про внесення змін до Інструкції щодо умов і правил проведення ремонту засобів вимірювальної техніки

Прийнято та надано чинності назу Держспоживстандарту України від 03.02.2006р. №18 про заміну з 01.07.2006 ДСТУ 2708-99 на ДСТУ 2708:2006 "Мнтрологія. Повірка ЗВТ. Організація та порядок проведення"

Про стан готовності ваговимірювальної техніки і виробничих лабораторій хлібоприймальних пунктів Черкаської області до прийому і переробки урожаю 2006 року

ОГОЛОШЕННЯ
25 травня 2006 року о 10.00 в приміщенні Державного підприємства "Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації" (за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 278) відбудеться семінар:
"Сучасний стан, проблеми, основні напрямки метрологічної діяльності"
Запрошуються для участі метрологи підприємств і організацій

Про внесення змін до наказу Держстандарту України від 19 лютого 2002 року N 100...

Про внесення змін до наказу Держстандарту України від 12 серпня 1999 року N 99...

Правильне діагностування – запорука ефективного лікування

 Забезпечення достовірності вимірювань – одна  із необхідних умов якісного і ефективного виконання робіт із забезпечення охорони здоров'я, робіт із забезпечення захисту життя та здоров'я громадян, контролю якості та безпеки лікарських засобів.

За останнє десятиріччя великі успіхи були досягнуті в галузі медицини. Завдяки підвищенню точності вимірювань значно поліпшилася якість діагностування пацієнтів, що підвищило шанси успішного лікування. Про те залишається ще багато складностей, пов'язаних із забезпеченням порівнюваності медичних вимірювань не тільки на міжнародному рівні, але й між лікарнями та в межах однієї лікарні.

В країнах Європейського Співтовариства, США та інших країнах світу розробляється велика кількість засобів вимірювальної техніки і стандартних зразків, які забезпечують більш точні і простежувані вимірювання в лабораторній медицині.

Помилки в результатах вимірювань в медицині приводять до прийняття невірних рішень під час лікування пацієнтів. Помилки в

3-10 % можуть в деяких випадках  обернутись в 10-30 % невірних діагнозів і методів лікування, в результатах чого одні не   отримують потрібне лікування, а других –лікують не правильно.

Для виконання зазначеної мети установи охорони здоров'я Черкаської області використовують засоби вимірювальної техніки  (ЗВТ), які згідно із Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" підлягають обов’язковій повірці з зазначеною у нормативно-правових актах періодичністю, а вимірювальні лабораторії  атестації у державній метрологічній системі. Однак, у реальному житті виникає чимало проблем з реалізацією цього положення. Головна з них – недостатнє фінансування галузі охорони здоров'я.  Галузь фінансується по залишковому принципу, при цьому лише  70 – 80 % коштів витрачається на виплату працівникам заробітної плати, харчування в лікувальних закладах і придбання ліків для хворих. У таких умовах коштів не вистачає на ремонт та повірку ЗВТ, які експлуатуються у  лікувальних установах та на атестацію ВЛ.

На виконання Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" з метою забезпечення достовірності  результатів вимірювань в січні – лютому 2006 року комісія  з атестації  вимірювальних лабораторій  ДП "Черкасистандартметрологія"  разом з представниками МОЗ України  провела перевірку з метою атестації клініко-діагностичних лабораторій  закладів МОЗ України в Черкаській області:

       Черкаського кардіологічного центру;

       Кам'янської  центральної районної лікарні;

       Черкаської  центральної районної лікарні;

       Драбівської  центральної районної лікарні;

       Черкаської обласної  станції переливання крові;

       Уманської дитячої міської лікарні;

       Уманського пологового будинку;

       Уманської міської лікарні №1;

       Уманської міської лікарні №3;

       Уманської міської лікарні;

       Уманської центральної районної лікарні.

За результатами перевірок лабораторії рекомендовані до атестації.

Після перевірки закладам охорони здоров'я  в Черкаській області

 надані зауваження та рекомендації:

-                 лабораторіям не приділяється належної уваги в плані методичної допомоги МОЗ України;

-                  частково вирішуються питання з атестацією методик виконання вимірюва;

-                 частково   вирішується питання з оснащенням лабораторій сучасним обладнанням та засобами вимірювальної техніки за бюджетні кошти;

-                 не всі бактеріологічні лабораторії відповідають ДСП 9.9.5.-080-02  "Правила влаштування і безпеки роботи в лабораторіях (відділах, відділеннях) мікробіологічного профілю;

-                 мало уваги приділяється головним метрологом Управління охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації (не проводяться семінари з працівниками медичних закладів з питань забезпечення єдності вимірювань).

В м. Черкаси клініко-діагностичні лабораторії таких підприємств,  як Черкаська обласна лікарня, Приватне підприємство "Лабсервіс" оснащено  таким сучасним обладнанням яке сприяє більш якісному діагностуванню пацієнтів. Результати такої діагностики гарантують до 95% достовірності вимірювань, тоді як традиційні методи виконання аналізів можуть дати не більше 60-70 %.

 

АТЕСТАЦІЯ лабораторій закладів МОЗ України. Комісія з атестації вимірювальних лабораторій ДП "Черкасистандартметрологія" згідно із наказом від 27.01.2006 р. № 38 разом з представниками МОЗ України провела перевірку з метою атестації клініко-діагностичних лабораторій закладів МОЗ України в Черкаській області.
Закінчується погодження переліків засобів вимірювальної техніки ...

Щодо міжповірочного інтервалу повірки лічильників води...

МПР "Питна вода!"