Запитання 9. Я маю власний прилад для вимірювання артеріального тиску і підозрюю його в не зовсім правильній роботі. Як його перевірити?

Відповідь.

Вимірювачі артеріального тиску, які використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду (у вимірюваннях, результати яких використовуються під час робіт із забезпечення охорони здоров’я), підлягають повірці (встановленню придатності до застосування на підставі контролю їх метрологічних характеристик) не рідше 1 разу в рік. Повірка проводиться в лабораторії територіального органу Держспоживстандарту за місцем розташування медичної установи.
Вимірювачі артеріального тиску, які використовуються для побутових потреб, обов’язковій повірці не підлягають. Однак, їх повірку за бажанням власника можна провести в ДП “Черкасистандартметрологія” за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 278, звертатися в бюро приймання ЗВТ. Вартість робіт, пов’язаних з їх повіркою, визначається у відповідності з Методикою визначення вартості метрологічних робіт (ПМУ 23-2001).