Головна сторінка
 Про нас
 Стандартизація
 Метрологія
 Сертифікація
 Сприяння розвитку
                              бізнесу
 Випробувальна база
 Конкурси
 Перевірка ТУ
 Фонд НД
 Системи менеджменту
 Доступ до публічної
                        інформації
 Громадська
                     приймальня
 Все для споживачів
 Посилання
 Контакти




Спільний проект ДП "Черкасистандартметрологія" та газети "Черкаський край"

29 жовтня 2008 р.
ЧОМУ ПРО ХЛІБ У ШПОЛІ МОВЧАТЬ

Про хліб насущний, кажуть, можна говорити тільки хороше. У Шполі, яку забезпечує цим продуктом зокрема приватний підприємець Сергій Шевченко, вважають за краще з цього приводу мовчати. Бо сказати погане слово - гріх, а сказати добре - язик не повертається. 
Працівники ДП "Черкасистандартметрологія", які перевіряли якість пшеничного хліба, який реалізовується споживачам, виявили: продукція не відповідає вимогам стандарту через відхилення маси буханця від норми у менший бік від 5,7 до 6,4 відсотка. Поверхня хлібини з великими підривами, а в пустоти в м"якушці перевищують 3 сантиметри.
Причиною згаданих порушень стандартів є відсутність рецептури з конкретною характеристикою за органолептичними якостями та нормою фізико-хімічних показників.Не спромоглися на підприємстві створити котнрольно-виробничу лабораторію. Не встановлений контроль за показниками безпеки виробів. Незадовільне й метрологічне забезпечення.
Словом, потрібно підприємцю робити належні висновки. У цьому допоможуть припис про заборону реалізації нестандарної продукції та протокол про адміністративне правопорушення, згідно з яким підприємець має сплатити штраф.
Т.КИРИЧЕНКО, 
державний інспректор з нагляду за якістю продукції

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ЯКОСТІ

З 10 по 16 листопада 2008 року в Україні пройде Європейський тиждень якості. ДП"Черкасистандартметрологія" розпочинає підготовку до його проведення в області. У рамках тижня запланована ціла низка заходів, спрямованих на підвищення добротності продукцій, рівня послуг, які надаються населеннюю. Девіз Європейського тижня якості : "Немає якості - немає бізнесу".

ПІДСУМКИ ПІДБИТІ. КОНКУРС ТРИВАЄ

Відбулася церемонія нагородження учасників регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) "100 кращих товарів України". Призи та дипломи 15 переможцям і 20 лауреатам конкурсу вручив голова регіональної комісії конкурсу, перший заступник голови облдержадміністрації Петро Гаман. 
Серед нагороджених - і державне підприємство "Златодар", яке стало переможцем у номінації "Продукція: продовольчі товари" за коровай "Рівненський". 
6 підприємств області представили свою продукцію для участі в загальнодержавному етапі конкурсу, підсумкит якого будуть підбиті у листопаді.
На знімку: генеральний директор ДП "Златогор" Володимир Лук"янець під час церемонії нагородження.
Фото Олега ГАНІНА

ДАЛІ ТАК ЇЗДИТИ НЕ МОЖНА

Хто часто їздить автодорогою, що ведез Черкас до Києва, звернув увагу, в якому стані вже давно перебуває міст через Дніпро. Як встановлено перевіркою ДП "Черкасистандартметрологія", покриття проїзної частини мосту не відповідає вимогам стандарту через наявність дефектів асфальтобетонного покриття. Тут є численні тріщини, вибоїни і навіть проломи в залізобетонних плитах. Вони частково відремонтовані металевими листами. Бар"єрне огородження, яке мало б бути на висоті 75-80 см, встановлено через особливості конструкції мосту на висоті 30 см. Залізобетонний короб, який не належить службі автомобільних доріг області, був призначений для різноманітних комунікацій, які нині перенесені. Однак сам короб, хоч і частково зруйнований, так і залишається не демонтованим.
Такий стан проїзної частини не забезпечує належних умов для руху автотранспорту. А тому за підсумками перевірки службі автомобільних доріг рекомендовано провести комплексний капітальний ремонт проїзної частини мосту і тротуару із закриттям руху.
Як повідомили в ДП "Черкасистандартметрологія", на період ремонту мосту потік транспорту на лівобережжя передбачається спрямувати через Канів. Для цього ще торік реконструйовано міст через річку Вільшанку в селі Мошни. Нині коригується проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт мосту через Дніпро, орієнтовна вартість якого 98 мільйонів гривень. У поточному році на розробку відповідних документів та підготовчі роботи заплановано використати п"ять мільйонів гривень. 
Павло КАЛЬНЕНКО, 
спеціаліст відділу державного нагляду ДП "Черкасистандартметрологія"

Конкурс дитячого малюнка
"Я ХОЧУ ЖИТИ В ЯКІСНОМУ СВІТІ"

Відбулося підсумкове засідання регіонального конкурсного журі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». Затверджено список призерів виставки-конкурсу по Черкаській області. Всього відзначено 40 конкурсних робіт, з них: І місце - 9, ІІ місце - 14, ІІІ місце – 17. Конкурсні роботи переможців (9 малюнків) передано головному конкурсному журі в м. Київ для участі у конкурсі на загальнодержавному рівні.
Недавно відбулося підсумкове засідання головного конкурсного журі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». Окрім 27 робіт, які визначені переможцями виставки-конкурсу, на засіданні прийнято рішення про нагородження ще 54 учасників заохочувальними призами за оригінальну техніку виконання та майстерність.
Приємним сюрпризом для маленьких учасників стали нагороди від редакції дитячого міжнародного журналу «Познайка», який є генеральним інформаційним партнером виставки-конкурсу. Також традиційно не залишаться поза увагою організаторів наставники маленьких переможців.
Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться 11 листопада 2008 року в Києві у межах Європейського тижня якості в Україні (10 – 14 листопада) за участю батьків і вчителів. 

КОЛИ ВОДА СХОЖА НА ПИВО

Що ми п"ємо? Питання далеко не другорядне. Адже від цього залежить наше здоров"я. Як свідчить практика, питна вода, яку ми споживаємо, далеко не завжди відповідає нормам - насамперед медичним, санітарно-гігієнічним. Фахівці державного підприємства “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”, здійснюючи постійний державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил під час централізованого постачання населенню питної води, вже не вперше звертають увагу місцевих органів влади, керівників підприємств на недопустимість ситуації, при якій люди змушені споживати недоброякісну воду. Ось приклади.
Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства постачало споживачам воду питну, яка не відповідала вимогам за показниками: “вміст заліза” (фактично становив 0,44 мг/дм3, замість не більше 0,3 мг/дм3) та “вміст марганцю” (фактично становив 0,19 мг/дм3, замість не більше 0,1 мг/дм3). Причини порушень - низька якість води в джерелах водопостачання, відсутність спеціальної обробки води, відсутність власного лабораторного контролю води питної за органолептичними та фізико-хімічними показниками.
Комунальне підприємство “Чигиринське” не створило лабораторії, яка б контролювала якість води, не отримало ліцензії на право централізованого водопостачання. На підприємстві відсутня нормативна документація, порушується санітарно-технічний стан зон санітарної охорони артезіанських свердловин, незадовільне метрологічне забезпечення.
У Шрамківці Драбівського району вода, яку постачає підприємство житлово-комунального господарства вода не відповідає
вимогам стандарту за показниками “кольоровість” та “вміст заліза. Причини порушень – низька якість води в джерелі водопостачання. До того ж вона не проходить спеціальної обробки. стан водогінної мережі - незадовільний, слабке метрологічне забезпечення.
У Ватутіному по водогону подається вода підвищеної каламутності. Місцеве комунальне виробниче підприємство “Водоканал” не подбало про ефективний контроль якості води та сучасний водогін. Тут навіть не атестували метрологічне устаткування лабораторії. 
Жителі Звенигородки, які споживають воду з водогону, нерідко жартують: 
- У нас повний комунізм: з крана замість води - пиво подають...
Та то тільки на вигляд звенигородська вода схожа на пиво, адже запах у цієї рідини зовсім не пивний. Не відповідає вона стандартам і за кольором та смаком. Та й кишковими паличками місцеві комунальники її не обділили. Їх у воді майже увосьмеро більше за норму. Та й інших мікроорганізмів - хоч греблю гати. Місцеве підприємство водопровідно-каналізаційного господарства не дбає про ефективне очищення кінцевого продукту, як і про стан водогінної мережі. 
Всім перевіреним підприємствам видані приписи про усунення порушень, заборонено реалізацію частини продукції.До адміністративної відповідальності притягнуто п"ять посадових осіб. До них застосовані адміністративні штрафи. 
Владислав МИКОЛАЄНКО